Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peršlák 2018

       V roce 80. výročí podepsání pro republiku tragické Mnichovské dohody, Klub českého pohraničí, z.s. v spolupráci s OV KSČM v Jindřichově Hradci a zastupiteli  města Nová Bystřice uspořádal 21. září 2018 od 15,00 hod. shromáždění občanů k připomenutí tohoto smutného a tragického výročí zrady západních spojenců a mocností. Shromáždění bylo provedeno na tradičním místě u lesního hotelu Peršlák, kde se nachází pomník nesoucí jméno

​Kámen republiky. 

       

        Shromáždění zahájil hlavní organizátor celé akce, předseda MěR KČP Nová Bystříce přítel Josef Petrásek. Připomenul některé zajímavé skutečnosti, které se odehrály přímo na tomto místě, kde se nacházela jednotka Stráže ochrany státu, jejíž příslušníci byli zmobilizováni ke službě také z nejbližších obcí kolem Peršláku a z měst poblíž tohoto úseku státní hranice. Tito zmobilizovaní občané byli odhodláni bránit vlast do posledního náboje.

       

         Na shromáždění vystoupila také předsedkyně KV KSČM České Budějovice paní Alena Nohavová a nová předsedkyně Jihočeské krajské rady KČP Jana Žižky z Trocnova přítelkyně Jana Kozáková z Písku. Zajímavé, poučné a burcující vystoupení měl opět přítel Miroslav Král, předseda MěR KČP z Třeboně. Všem připomenul, že opět dochází k novému kolu horečného zbrojení ve světě, a že mnohé státy v Africe, na Blízkém východě byly zcela  nedávno zničeny agresivními akcemi imperialistických velmocí a mocností. Opět je ohrožován světový mír a to za situace, kdy mnozí znají příčiny, průběh a tragické důsledky II.světové války. Vyzval k posilování mírového hnutí u nás doma a ve světě.

        Shromáždění členů KČP z Táborska se účastnili zástupci z obou měst, z Tábora a Soběslavi, tradičně s praporem Okresní rady KČP Táborsko Dr. Edvarda Beneše.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář